5 pomysłów na nietypowe randki

Randka jest idealnym momentem do eksplorowania kreatywności i przywracania iskry romantyzmu w związku. Zamiast klasycznej kolacji i kina, możecie spróbować czegoś nieco bardziej nietypowego. W pierwszej kolejności pomyśl o tym, co lubi partner/partnerka, a następnie dopasuj do tego nietypowy pomysł na randkę.

1. Coś dla kreatywnych

Jeśli Twój partner/Twoja partnerka jest duszą kreatywną, uwielbia sztukę, to fajnym pomysłem na randkę mogą być zajęcia z rzemiosła artystycznego. Opcji jest bardzo dużo w zależności od tego, co preferuje partner/partnerka. Mogą to być np. zajęcia z wyrabiania ceramiki, malowania obrazów, lepienia z gliny. Taka randka na pewno pobudzi kreatywność. Prace ręczne są też bardzo dobrym sposobem na ćwiczenie uważności, zatrzymanie się na chwili obecnej, a to przecież idealny pomysł na randkę. 

2. Coś dla lubiących pielęgnację

Być może Twój partner/Twoja partnerka uwielbia dbać o swoje ciało. Cały czas testuje nowe kosmetyki do pielęgnacji, spędza długie godziny na porannej i wieczornej pielęgnacji, uwielbia nowe zapachy kremów, żelów, balsamów, interesuje się kosmetykami naturalnymi. Jeśli tak, to świetnym pomysłem będą warsztaty z samodzielnego tworzenia kosmetyków. Będzie to prawdziwe doznanie zarówno dla ciała, jak i dla duszy. Cudowne zapachy, samodzielne dobieranie składników pozwolą partnerce/partnerowi na jeszcze głębsze wejście w ten świat dbania o siebie. A dodatkowo z warsztatu wyniesiecie ze sobą cudowne naturalne kosmetyki, które potem możecie wykorzystać podczas wspólnej kąpieli. Czy to nie brzmi, jak nietypowy, a zarazem wspaniały pomysł na randkę?

3. Coś dla aktywnych

Jeśli Twój partner/Twoja partnerka jest osobą kochającą ruch, dbającą o swoje ciało, sylwetkę to dobrym pomysłem na randkę jest znalezienie jakiejś niszowej aktywności sportowej. Tutaj na pewno warto wziąć pod uwagę, czy Twój partner/Twoja partnerka preferuje bardziej sporty wyczynowe, treningi siłowe czy wytrzymałościowe. Ja ostatnio słyszałam o dwóch dość nowych aktywnościach sportowych. Jedna z nich to paddel, czyli połączenie gry w tenisa i squash oraz aerial joga, czyli joga na szarfach. Dzięki temu możesz zaskoczyć partnera/partnerkę propozycją spróbowania nowej aktywności, podczas której oboje będziecie mogli poznać nowy sport. 

4. Coś dla smakoszy

Wspólne wyjście do restauracji to dość powszechny sposób spędzania wspólnie czasu przez pary. Miło jest posiedzieć w przyjemnym miejscu, spróbować nowych smaków trzymając za rękę ukochaną osobę. Możesz jednak znacznie urozmaicić ten czas. Dość nietypowym pomysłem jest zabranie partnera/partnerki na warsztat kulinarny. Nic tak nie łączy, jak wspólne robienie czegoś razem, a wspólne gotowanie to doskonała zabawa. Taka randka na pewno spodoba się wszystkim tym, którzy uwielbiają nowe doznania kulinarne. 

5. Wybór w ciemno

Może żadna z powyższych opcji nie pasuje do Twojego partnera/Twojej partnerki. Ani on/ona nie jest osobą, która lubi sport, czy zajęcia artystyczne, interesuje się pielęgnacją ciała, czy  przepada za gotowaniem. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi gra w wybór w ciemno. Na taką randkę warto poświęcić więcej czasu, może nawet cały dzień. Polega ona na tym, że wypisujesz na karteczkach różne propozycje np. obiad w ulubionej knajpie vs. obiad w nowej knajpie, kuchnia azjatycka vs kuchnia włoska, jazda na łyżwach vs. basen, spacer po parku vs. kino, film akcji vs. komedia romantyczna. Następnie partner/partnerka wybiera w ciemno jedną z dwóch karteczek z danej kategorii. Dzięki temu jest w tym element zaskoczenia, ciekawości i kreatywności. Lista pomysłów oraz możliwości jest tutaj nieskończona i ogranicza ją jedynie Twoja wyobraźnia.

Randka nie musi oznaczać typowego pójścia do kina. Jest wiele sposobów, które pozwolą Ci nieco urozmaicić ten wspólny czas. Na pewno każdy z tych pomysłów wymaga nieco więcej wysiłku i zaangażowania, aby go zorganizować, ale jestem pewna, że jest tego wart. Dzięki temu pokazujesz drugiej osobie, że jesteś otwarty/a na nowości, kreatywny/a, szukasz nieszablonowych pomysłów, a przede wszystkim myślisz o partnerce/partnerze. Oczywiście typowe ranki nie są niczym złym. Chodzi jednak o to, aby czasami wprowadzić do związku element zaskoczenia, niespodzianki, powiew świeżości po to, aby przełamać codzienną rutynę.

UMÓW WIZYTĘ

Joanna Szlasa-Więczaszek - ZnanyLekarz.pl
Najnowsze wpisy
Kategorie