10 sposobów, jak wprowadzić powiew świeżości w związku

Każdy związek przechodzi przez różne etapy oraz wyzwania. W początkowych fazach relacji kiedy partnerzy się poznają, wszystko wydaje się nowe I fascynujące. Odkrywamy drugą osobę, ale tez odsłaniamy siebie. To czas, w którym buzują emocje. Natomiast w kolejnych fazach związku, gdy te emocje trochę opadną, to zaczyna stopniowo wkradać się rutyna, codzienność, nuda. Znamy drugą osobę, jej zachowania stają się dla nas przewidywalne, nie ma elementu zaskoczenia I ciekawości. Dlatego właśnie warto co jakiś czas wprowadzać powiew świeżości w związku tak, żeby podtrzymywać żar miłości. Oto 10 sposobów.

1. Nowa rutyna

Jeśli jesteście razem od kilku lat, to zapewne macie już swoje związkowe rutyny np. wspólne śniadanie w sobotni poranek albo niedzielny spacer po obiedzie. Jeśli jednak działamy w tych samych schematach od dłuższego czasu, to przestaje nam to sprawiać przyjemność. Dobrym pomysłem wówczas jest wprowadzenie nowej rutyny, jakiejś zmiany, która wprowadzi świeży powiew.

2. Gesty i słowa

Pośród codziennych zajęć łatwo zapomnieć o tym, żeby okazywać sobie czułość, powiedzieć partnerowi coś miłego. Okazywanie emocji poprzez drobne gesty i słowa, to doskonały sposób na powiew świeżości w związku.

3. Wdzięczność

Może wydawać się, że wzajemne wspieranie się partnerów nie jest niczym wyjątkowym, więc nie ma konieczności okazywać wdzięczności. To jednak dość mylne myślenie. Wyrażanie wdzięczności to sposób na to, aby druga osoba dowiedziała się, że to, co dla nas robi jest ważne oraz potrzebne.

4. Wspólna pasja

Często w moim gabinecie psychologicznym słyszę, że partnerzy nie mają żadnych wspólnych pasji, bo mają odmienne zainteresowania. Oczywiście ważne jest, żeby każdy z partnerów miał przestrzeń dla siebie, ale również istotne jest, aby mieli też wspólną przestrzeń. Nic tak nie łączy, jak wspólne aktywności. Często wystarczy odrobina ciekawości, żeby otworzyć się na pasję partnera, albo poszukać nowej, wspólnej pasji.

5. Niespodzianki

Nie muszę chyba pisać, że niespodzianki to doskonały sposób na powiew świeżości w związki. To znak, że myślimy o drugiej osobie, że chcemy jej sprawić przyjemność. To coś, co na pewno przełamie codzienną rutynę.

6. Wspieranie marzeń

Wspieranie siebie nawzajem w realizacji marzeń jest bardzo ważne. Zachęcajcie się nawzajem do dążenia do swoich celów. Wspólny sukces daje poczucie zadowolenia i spełnienia.

7. Śmiech

Chyba każdy z nas miał momenty, kiedy prawie płakał ze śmiechu. Towarzyszą temu rozluźnienie I relaks. W całej powadze obowiązków zawodowych I rodzinnych śmiech pozwala rozładować napięcie oraz wprowadza świetną atmosferę.

8. Dzielenie się sukcesami

Nie zapominajcie o dzieleniu się radościami i sukcesami.  Przeżywanie dobrych chwil wspólnie z partnerem wzmacnia więź między wami. 

9. Atrakcyjność

Nie oszukujmy się, ale to, czy nadal jesteśmy dla siebie w związku atrakcyjni to jeden z ważniejszych elementów dobrej relacji. Oczywiście, wraz z czasem zmieniamy się, zmienia się nasze ciało, wygląd, ale to nie oznacza, że nie możemy być dla siebie nadal atrakcyjni. Warto od czasu do czasu pomyśleć o swojej atrakcyjności I w zależności od tego, jak ją definiujemy włożyć w to trochę wysiłku.

10. Wyjazdy we dwoje

Jeśli jesteście na etapie bycia rodzicami małych bądź nieco większych dzieci, to pewnie macie mało przestrzeni na wspólny wyjazd tylko we dwoje. Zachęcam jednak gorąco, aby postarać się, przynajmniej raz w roku zarezerwować sobie taki czas – może jakiś przedłużony weekend, który będzie tylko dla Waszej dwójki.

Każdy z wymienionych powyżej sposobów jest doskonałym pomysłem na to, aby podtrzymać żar miłości i wprowadzić powiew świeżości w związku. Nie pozwólcie, aby rutyna i codzienność ugasiły ten żar. Każda okazja jest dobra, aby pielęgnować Waszą miłość. Niektóre sposoby wymagają więcej wysiłku, inne mniej, ale niezależnie, na który się zdecydujecie to na pewno będzie dobry wybór, bo to wy najlepiej wiecie, co w Waszym związku się na dany moment sprawdzi i przyniesie rezultaty.

Powodzenia! 🙂

UMÓW WIZYTĘ

Joanna Szlasa-Więczaszek - ZnanyLekarz.pl
Najnowsze wpisy
Kategorie